x 

Prekių krepšelis tuščias
Shop Menu

Kodėl populiarėja dujiniai katilai?

Kondensaciniai katilai

Remiantis Energetikos ministerijos duomenimis, dujiniai katilai yra augimo stadijoje. Nuo 2012 iki 2016 m. kondensacinių katilų pardavimas paaugo nuo 30% iki 45%. Manoma, kad šis rodiklis kitais metais gali pasiekti 60%. Tokio pokyčio priežastis yra greitesnė grąža, kurios dėka šių katilų įsigijimas tampa patrauklia investicija.

Gamintojai atsižvelgę į šią tendenciją,šiuo metu rinkoje siūlo tik skysčiu kūrenamų kondensacinių katilų modelius. Šiandien kondensaciniai katilai sudaro maždaug 90% skysčiu kūrenamų katilų asortimento.

Manoma, kad kondensacinio šildymo katilų pardavimo apimtis didėja, nes daugelyje projektų pereinama prie didelio našumo įrangos.

Dabar naujų pastatų statyboje dažniausiai naudojama kondensacinė įranga, o kondensacinio šildymo katilų modernizacija bus tęsiama dėl naudojamos technologijos. Žmonės tikisi gauti naudos iš energijos taupymo todėl ir naudoja šio tipo katilus.

DUJINIŲ KATILŲ LAIKMETIS

Įmonės „Kerpita“ atstovas Andrius Pilvinis, įvardiją vieną iš pagrindinių priežasčių, kodėl vartotojai yra pasirengę investuoti į kondensacinio šildymo katilus, tai yra aukštesnis energinis naudingumas. Jo dėka sumažėja sąskaitos už gamtines dujas ir pirkinys greičiau atsiperka.

Kondensacinių dujinių katilų pranašumas - energinis našumas, taupymas - tai galima priskirti prie svarbiausių aspektų, renkantis dujinius katilus.

Kitas ne mažiau svarbus privalumas - kondensaciniai šildymo katilai užtikrina didesnį komfortą ir siūlo geresnes valdymo priemones. Šiuos privalumus įvardija įmonės „Kerpita“ atstovas Andrius Pilvinis.

Jo teigimu, kondensaciniai katilai įprastai turi galimybę keisti gaunamą šilumos rezultatą. Tai užtikrina didesnį komfortą ir naudingumą. Papildomos valdymo priemonės taip pat suteikia daugiau informacijos apie įrenginio aptarnavimą ir priežiūrą.

Dujinių katilų valdymo priemonės leidžia katilams geriau atitikti pastato šilumos reikalavimus, atlikti korekcijas, keisti veikimą pagal oro sąlygas ir optimizuoti energijos našumą. Kontroliuojant katilų sistemos siurblius ir kitas sudedamąsias sistemos dalis galima sumažinti išlaidas.

Šiuo metu daugelyje kondensacinių katilų yra įrengtos patobulintos valdymo priemonės, kurias galima lengvai integruoti į esamus pastatų tinklus, taip supaprastinant naudojimąsi katilais.

„Svarbu paminėti, kad kondensaciniams katilams reikalinga daug retesnė priežiūra. Nereikia jaudintis dėl šilumos smūgio, kuris gali įvykti naudojant ketaus katilus“, - pastebi pašnekovas.

- Jums taip pat nereikės valyti vamzdžių. Daugelyje kondensacinių katilų įrengti paprastai prižiūrimi šiuolaikiniai degikliai.

- Nedidelės įrengimo išlaidos yra viena iš kondensacinio šildymo katilų privalumų, Kondensacinių katilų dūmtakio skersmuo dažnai yra mažesnis. Jame naudojamos elastingos šoninių sienų nuvedimo konfigūracijos. Tai supaprastina katilo montavimą ir sumažina jo išlaidas.

EKSPERTO KOMENTARAS

2015 m. rugsėjo mėnesį Europos Sąjunga priėmė su energiją susijusių gaminių reglamentą, kuriame nurodyta, kad visi dujiniai katilai iki 70 kW turi turėti galimybę kondensuoti šildymo metu susidarančias dūmines dujas. Kondensaciniai katilai yra labiausiai taupantys energiją ir saugiausi gamtai. Visos aukščiau nurodytos ypatybės yra pasiekiamos kondensacinių katilų sandaros dėka, kai dūminės dujos yra nukreipiamos, t.y. kondensuojamos jų skystoje būsenoje.

Ekonomiškas siurblys sumažina elektros sąnaudas. Kondensaciniai dujų katilai pasiekia daug didesnį naudingumo koeficientą, kuris pasiekia 98%, taip sumažinant dujų sąnaudas. Jei dujiniai katilai neturi galimybės kondensuoti dūminių dujų, juose turi būti įrengiamas rekuperatorius, kuriame kondensuojamos patenkančios dujos.

Aleksandras Mirošnikovas

Apie mus

UAB „KERPITA“ viena iš pajėgiausių ir sparčiausiai augančių Vakarų Lietuvos santechnikos įmonių, vykdanti mažmeninę ir didmeninę prekybą santechnikos įranga visoje Lietuvoje. Mūsų įmonė importuoja gerai Europoje žinomų gamintojų santechnikos įrangą bei jų fasonines dalis, radiatorius, šildymo katilus, kolektorius, šildymo valdymo sistemas, siurblius, išorės ir vidaus inžinerinių tinklų įrangą bei kitas prekes. Daugiau>>>

Susisiekit su mumis

 UAB „Kerpita“
Žemaitės g. 57, Gargždai
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

+370 67021552

Sužinokite apie akcijas ir nuolaidas mūsų parduotuvėje pirmieji!

Draugaukime!

 

Jei Jūs turite klausimų, skambinkite ar rašykite, mielai atsakysime!

Skambinti

Tel. nr. +370 699 97089

gargzdai@kerpita.lt

 

Pagalba